Twoje zgłoszenie zostało wysłane

Medycyna Pracy

 

Szanowni Państwo,

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom od 01.03.2022 r. wprowadzona została wcześniejsza rejestracja na badania.

 

Termin badania można ustalić telefonicznie codziennie w godz. 12:00-14:00 nr tel. 56 657-51-21.

 

Podczas rejestracji prosimy o podanie następujących danych imię i nazwisko, nazwa zakładu pracy oraz stanowisko pracy.

Wyznaczony zostanie dzień i godzina, na którą pracownik powinien się stawić ze skierowaniem w Rejestracji Poradni Medycyny Pracy (II piętro) celem przygotowania do badania u lekarza medycyny pracy oraz skompletowania dokumentacji medycznej. W przypadku istnienia wady wzroku należy przynieść ze sobą okulary korekcyjne.

 

Wprowadzenie godzin rejestracji usprawni przyjęcia i skróci czas oczekiwania pracowników na badanie.

 

Pracownicy przyjmowani są tylko w ramach umowy podpisanej przez pracodawcę.

 

Firmy zatrudniające do 20 os. - za wykonane badania medycyny pracy pobierana będzie od razu płatność gotówką lub kartą. W związku z tym prosimy być przygotowanym w dniu badania na uiszczenie płatności.

 

Prosimy o zachowanie między sobą odległości 2 m oraz stosowanie się do ogólnych zaleceń dot. wizyt w przychodni https://www.olk.pl/aktualnosci

 

 

 

Anna Gradowska – lekarz specjalista medycyny pracy

Małgorzata Grądzka – lekarz specjalista medycyny pracy

Tomasz Topka – lekarz specjalista medycyny pracy

Iwona Katryńska – pielęgniarka służby medycyny pracy

Poradnia Medycyny Pracy:   

 • Toruń, ul. Plac 18 Stycznia 4
 • Poniedziałek – Piątek: 7:00 – 14:00 
 • 56 657 51 21  rejestracja telefoniczna na badania w godz. 12:00-14:00

Medycyna Pracy to dziedzina medycyny mająca celu ochronę zdrowia pracujących przed wpływem niekorzystnych warunków środowiska pracy i sposobem jej wykonywania oraz sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracującymi.

 

Zadania służby medycyny pracy w Centrum Medycznym „OLK-MED” Sp. z o.o. wykonują lekarze specjaliści z zakresu medycyny pracy, lekarze innych specjalności, pielęgniarki służby medycyny pracy oraz psycholodzy skupieni w jednym miejscu. Ofertę medycyny pracy kierujemy do wszystkich zainteresowanych, oczekujących sprawnej obsługi i profesjonalnego podejścia w zakresie opieki profilaktycznej nad pracownikami i badaniami medycyny pracy.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w opiece nad pracownikami zakładów pracy o specjalnościach z różnych gałęzi gospodarki. Poradnia Medycyny Pracy współpracuje z zakładami zatrudniającymi kilku-kilkunastu pracowników oraz przedsiębiorstwami, w których zatrudnionych jest kilkuset pracowników.

 

Przeprowadzamy badania określone w odpowiednich przepisach prawnych. Zakres świadczonych przez nas usług obejmuje:

 • badania profilaktyczne wstępne, okresowe, kontrolne,

 • badania do celów sanitarno – epidemiologicznych,

 • badania pracowników biurowych (praca z monitorem - komputerem),

 • badania nauczycieli,

 • badania osób pracujących na wysokości,

 • badania operatorów wózków widłowych i sprzętu budowlanego,

 • badania kierowców,

 • badania osób ubiegających się o prawo jazdy,

 • badania kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej,

 • badania osób ubiegających się  lub odnawiających pozwolenie na broń,

 • badania osób pracujących w otoczeniu narażonym na promieniowanie jonizujące,

 • badania osób wykonujących pracę w warunkach morskich,
 • badania pracowników na stanowiskach decyzyjnych,

 • badania różnych grup zawodowych pracujących w warunkach szkodliwych.

 

W zależności od kwalifikacji na określone stanowiska różne są zakresy wykonywanych badań. W przypadku osób pracujących na stanowiskach, gdzie występują czynniki szkodliwe i uciążliwe wykonujemy niezbędne:

 • badania diagnostyczne (EKG, RTG, spirometria, badanie słuchu-audiometria, pole widzenia),

 • badania laboratoryjne,

 • badania psychotechniczne i psychologiczne,

 • konsultacje lekarzy specjalistów w zależności od stanowiska pracy.

 

Wszystkie badania wykonywane są kompleksowo w jednym miejscu tj. w Centrum Medycznym „OLK-MED” Sp. z o.o. w Toruniu.

Poradnia Medycyny Pracy wyposażona jest w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną. W jej ramach funkcjonuje również pracownia psychologiczna, w której wykonywane są badania psychologiczne i psychotechniczne osób pracujących na wysokości, kierowców wszystkich kategorii, operatorów wózków widłowych, osób posiadających lub ubiegających się o licencję kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej oraz osób posiadających lub ubiegających się o pozwolenie na broń.

 

Pacjenci na badania profilaktyczne zgłaszają się z wystawionym przez zakład pracy skierowaniem bezpośrednio do Poradni Medycyny Pracy.

Większe grupy pracowników prosimy zgłaszać do pielęgniarki służby medycyny pracy pod nr tel. 56 657-51-21.

W trosce o sprawną obsługę pracowników badania lekarza medycyny pracy przeprowadzane są w ciągu jednego dnia. W przypadku badań na stanowiska pracy, na których wymagane są badania dodatkowe ustalamy najbardziej optymalny termin, aby również wszystkie badania zostały wykonane w jednym dniu.

Wieloletnie doświadczenie, profesjonalni lekarze specjaliści, doskonale wykwalifikowani psycholodzy i pielęgniarki gwarantują kompleksową i wysoką jakość świadczonych badań.

W ramach umowy z zakładami pracy wykonujemy przeglądy stanowisk pracy wraz z wizytacją zakładu pracy, współpracujemy z zakładową komisją BHP w zakresie oceny warunków pracy, sposobu jej wykonywania, następstw wypadków w pracy oraz przeprowadzamy profilaktyczne akcje szczepień ochronnych.

 

-Lepiej zapobiegać niż leczyć -

Grypa to choroba zakaźna przenoszona drogą kropelkową. Wywoływana jest przez wirusy. Występuje z różnym nasileniem. Aby uchronić się przed grypą i jej konsekwencjami zalecane są szczepienia ochronne.

Z myślą o zdrowiu pracowników oferujemy możliwość przeprowadzenia profilaktycznej akcji szczepienia ochronnego p/grypie. Szczepienia przeprowadzane są w siedzibie Centrum Medycznego „OLK-MED” Sp. z o.o. w Toruniu. Istnieje również możliwość zaszczepienia pracowników siedzibie zakładu pracy (min. 10 osób). Koszt szczepienia obejmuje szczepionkę, kwalifikację lekarską, podanie szczepionki oraz dojazd.

 

 

Wszelkich informacji o warunkach współpracy udziela Zespół ds. rozliczeń, marketingu i statystyki medycznej: nr tel. 56 657-51-21 wew. 220 w godzinach 8:00-14:00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Copyright © 2023.
Projekt OLK-MED wykonanie Agencja Social Media Pollyart